آفتاب

به هیچ وجه این وسایل را در سفر به ترکیه فراموش نکنید

به هیچ وجه این وسایل را در سفر به ترکیه فراموش نکنید

حالا که فرصتی فراهم شده تا برای سفرهای آینده برنامه ریزی داشته باشید، اینبار تصمیم گرفتیم که به یکی از دغدغه های مسافران بپردازیم، مساله فراموشی وسایل مهم در سفر.

با توجه به سابقه سفرهای ایرانیان به کشور ترکیه و علاقه زیاد آنان به خرید تورهایی مثل تور استانبول و یا تور آنتالیا و در سالهای اخیر تور وان بی تردید با بازگشایی مرزهای ترکیه دوباره شاهد رونق گرفتن سفر ایرانیان به کشور ترکیه خواهیم بود. حالا که فرصتی فراهم شده تا برای سفرهای آینده برنامه ریزی داشته باشید، اینبار تصمیم گرفتیم که به یکی از دغدغه های مسافران بپردازیم، مساله فراموشی وسایل مهم در سفر. ما بارها شاهد بودیم که همراه نداشتن برخی وسایل سبب تلخ شدن خاطره سفر و حتی کنسل شدن تور یا جا مانده از پرواز شود. اگر به خرید تور ترکیه علاقه مند هستید و یا احتمال می دهید که در آینده از این کشور بازدید کنید این متن فقط مخصوص شماست.


ضروریات سفرهای خارجی


مواردی وجود دارد که باید آنها را در تمامی سفرهای خارجی خود در نظر داشته باشید و فقط مختص به سفر به ترکیه نمی شود. پیش از حرکت به سوی فرودگاه حتما چک کنید که بیلط هواپیما و وچر هتل را همراه داشته باشید. مدارک شناسایی که شامل پاسپورت، شناسنامه و کارت ملی می شود را هم فراموش نکنید. نکته مهم این است که مدارک تمامی همراهان خود را چک کنید زیرا این موضوع بسیار مساله ساز می شود و علت دعواهای بسیاری مسافران می شود. مورد دیگری که باید حتما همراه داشته باشید پول نقد است که باید هم به واحد پول مبدا و هم مقصد کمی همراه داشته باشید و برای ایرانی هایی که کارت های بین المللی ندارند که لازم است مقدار زیادی پول نقد همراه ببرند. به دلیل وجود تحریم‌ها اگر پول نقد همراه نداشته باشید با مشکلات متعددی رو به رو خواهید شد پس این موضوع را در صدر لیست وسایل خود قرار بدهید.

لباس مناسب


بانوان باید بدانند که در تمامی روزهای سفر خود قرار است که چه لباسی بپوشند این کار هم به آنها آرامش می دهد و هم چیزی را جا نمی گذارند. پیشنهاد می کنیم که یک چک لیست جداگانه برای لباس های خود تهیه کنید و وضعیت آب و هوایی شهر مقصد خود را هم فراموش نکنید برای مثال اگر تور آنتالیا خریده اید لباس های شما با کسی که تور وان خریده است متفاوت خواهد بود زیرا آنتالیا شهری ساحلی است. پس مورد دوم لباس مناسب با فصل و مقصد است.

کیف کوله


مهم نیست که استایل همیشگی شما رسمی است یا اسپورت پوش هستید در هر صورت در سفر به ترکیه نیاز به یک کوله مناسب خواهید داشت و این کوله باید شخصی باشد زیرا قدم زدن یکی از بخش های جدانشدنی از سفر مسافران ترکیه است و همواره فروشگاه های متعددی سر راه شما قرار خواهد گرفت که مسافران را مشتاق به خرید می کند؛ لازمه این موارد آزاد بودن دستان و کوله مناسب است.


لوازم جانبی مهم


مواردی که تا اینجا ذکر کردم وسایل مهم و اساسی بودند اما مواردی جانبی هم وجود دارند که آنها را به صورت لیست بیان می کنم: عینک آفتابی، ظرف آب آشامیدنی (قیمت آب در ترکیه گران است)، هدفون، شارژر وسایل الکترونیکی به همراه کابل های آنها، لوازم آرایشی برای بانوان به ویژه بالم لب، کرم ضد آفتاب، روسری (برای ورود به برخی اماکن گردشگری مذهبی باید روسری بپوشید که بهتر است از روسری های عمومی استفاده نکنید)، یک اپلیکیشن مترجم زبان ترکی و کیف پول مطمئن.

کفش مخصوص پیاده روی


یکی از علایق بسیاری از ما در طول سفر عکس گرفتن از خودمان در کنار جاهای دیدنی معروف است که این موضوع در رابطه با ترکیه نیز صادق است. بانوان اغلب دوست دارند که بهترین لباس هایشان را در عکس ها به نمایش بگذارند که این موضوع شامل کفش هم می شود. مشکلی نیست اگر بخواهید عکس های فانتزی با کفش های جذاب پاشنه بلند بگیرید اما توجه داشته باشید که باید کفش هایی که نمی تواند با آنها پیاده روی کرد را در کیف خود حمل کنید و حتما یک کفش پیاده روی راحت داشته باشید. اگر کتونی شما جدید است حتما قبل از سفر دست کم نیم ساعت با آن پیاده روی کنید تا در سفر با مشکلی رو به رو نشوید. موضوع کفش های پاشنه دار در رابطه با صندل ها نیز صدق می کند.
برای کسب راهنمای سفر تخصصی ترکیه به صورت کاملا رایگان می توانید به وبسایت فاینداتور www.findatour.co مراجعه کنید.

کد N2417912

وبگردی