آفتاب

خداحافظی بازیگر سرشناس از دنیای سینمامایکل کین، بازیگر انگلیسی برنده دو جایزه اسکار، از دنیای سینما خداحافظی کرد و گفت از این پس روی نویسندگی تمرکز می‌کند.

مایکل کین، بازیگر ۸۸ ساله برنده دو جایزه اسکار، در مصاحبه‌ای با رادیو بی‌بی‌سی اعلام کرد که نقش‌آفرینی او در فیلم «پرفروش‌ها» آخرین حضور او به عنوان بازیگر بوده و گفت: «این آخرین نقش من بود، چرا که برای دو سال است کار نکرده ام و مشکلاتی در ستون فقراتم دارم که پاهایم را نیز تحت تاثیر قرار داده و بنابراین نمی‌توانم دیگر به خوبی راه بروم».

مایکل کین، ادامه داد: «من چندین کتاب نوشته‌ام که منتشر شده‌اند و موفق بوده‌اند، بنابراین من بازیگر نیستم و یک نویسنده ام که خیلی دوست داست داشتنی‌ است چرا که به عنوان یک بازیگر باید ساعت ۶ و نیم صبح بیدار شوم و به استودیو بروم، اما به عنوان نویسنده می‌توانید در حالی که در رختخواب هستند نیز کار خودتان را آغاز کنید».

او در آخرین فیلم خود نیز در نقش یک نویسنده بداخلاق بازی کرده که با بی‌میلی و برای نخستین بار قبول می‌کند پس از چند دهه به یک تور تبلیغاتی برای فروش کتابش برود تا یک انتشارات را از خطر ورشکستگی نجات دهد.

کین، همچنین اظهار کرده که دو سال است که هیچ پیشنهادی برای بازیگری نداشته، چرا که هیچ‌کس در حال ساخت فیلمی نیست که بخواهد در آن بازی کند و البته کین ۸۸ سال سن دارد و فیلمنامه‌های برای مردی با چنین سن و سالی بسیار کم است.
وبگردی