محمد حسین جعفریان ، مستندساز و شاعر جوان كشور در پی تشدید بیماری‌اش دوباره در بیمارستان بستری شد.

این نویسنده و فیلمساز كه سال گذشته به خاطر سانحه رانندگی صدمه دیده بود بار دیگر در ادامه همان بیماری قبلی در بیمارستان میلاد بستری شد.

وی تاكنون یك بار مورد عمل جراحی قرار گرفته و در آینده نزدیك نیز مجددا باید مورد عمل جراحی سنگینی قرار بگیرد تا سلامت خود را بازیابد.

جعفریان در حال حاضر ۲ مستند در دست ساخت دارد كه به خاطر شرایط جسمی وی، به حال خود رها شده است. مستند «افغانستان سلام» یكی از این مجموعه‌هاست كه پیشتر، شانه‌های زخمی پامیر نام داشت.

نگاهی به زندگی مردم شمال‌غرب افغانستان، كه در مجاورت تاجیكستان و چین زندگی می‌كنند و نیز فرهنگ و رسوم و فولكلور و دین ، از جمله موضوعاتی است كه در این مستند، جعفریان به آنها پرداخته است. به گفته جعفریان، تاكنون ۱۷ قسمت مجموعه تدوین شده و ۹ قسمت دیگر هنوز تدوین نشده است.

جعفریان همچنین مستند شاه‌ همدان را در دست ساخت دارد كه البته تدوین آن انجام نشده است.

او در این مستند، زندگی میرسیدعلی همدانی، عارف بزرگ همدانی را به تصویر كشیده است. «حماسه ناتمام شیر دره پنجشیر» مستندی بود كه وی از زندگی و نبردهای احمد شاه مسعود ساخت ؛ فیلمی كه كمال خرازی وزیرخارجه سابق، آن را به حامد كرزای رئیس‌جمهور افغانستان تقدیم كرد.

بجز این، او فیلم‌‌های بوی جوی مولیان، نسل گمشده و لعل بدخشان را نیز آماده نمایش كرده است. جعفریان پیش از مصدوم شدن، رایزن فرهنگی سفارت ایران در كابل بود.