حکم مرگ پسری که به دنبال درگیری مستانه در باغ ، آدم کشت به تائید دیوان عالی کشور رسید.

زنگ تلفن پلیس ۱۱۰ شیراز ، شامگاه یکم آبان ۱۳۸۵ به صدا درآمد و خبر رسید مرد جوانی در یکی از باغ های این شهر قربانی جنایت شده است.

سپس بازپرس کشیک به همراه افسران اداره آگاهی به نقطه مورد نظر رفت و جنازه «افشین – ب » با صدور دستور قضایی به پزشکی قانونی فرستاده شد.

تحقیق میدانی نشان می داد مرد نگون بخت به دست پسری عصیانگر به نام «مسعود - ک» از پا درآمده بود و با کشف سرنخها ، متهم خیلی زود در مخفیگاهش ردیابی و دستگیر شد.

«مسعود» که تلاش می کرد با دروغگویی ، رسیدگی به ماجرا را به بیراهه بکشد وقتی با شاهدان جنایت رو به رو شد چاره ای جز بازگویی حقیقت ندید و به چاقوکشی اعتراف کرد.

وی گفت : آن روز با چند نفر از دوستانم برای تفریح به کوه رفته بودیم و مشروب خورده بودم.من مست بودم و چیزی از درگیری به خاطر ندارم!

به دنبال بازسازی صحنه جرم ، پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه پنجم دادگاه کیفری استان فارس فرستاده شد و قاضی «رضاییان» به آن رسیدگی کرد.

در ابتدای این نشست ابتدا نماینده دادستان ، کیفرخواست را خواند و بعد پدر و مادر «افشین» برای قاتل پسرشان تقاضای اشد مجازات کردند.

در ادامه ، دختری که شاهد دعوای خونبار بود اظهار داشت : من و مادرم در خانه بودیم که فهمیدیم چند نفر روی پشت بام هستند.خیلی ترسیده بودم. یک چاقو به دست گرفتم و به حیاط رفتم.بعد فریاد زدم که کارگران باغ کنار خانه ما متوجه درگیری شدند و ....

نوبت دفاع به «مسعود» که رسید بار دیگر ادعا کرد تصمیم به آدمکشی نداشت و ناخواسته در اوج مستی ، خون به پا کرد.

وی که سرش را پایین انداخته بود ، ادامه داد : زمانی که به خودم آمدم دیدم تمامی لباس های «رضا» خونی است.ترسیدم و فرار کردم اما حالا خیلی پشیمانم.گزارش ایسکانیوز می افزاید، در پایان ، هیئت قضایی وارد شور شد و با توجه به مدرک های موجود «مسعود» را به قصاص نفس (مرگ) محکوم کرد.رای با وجود اعتراض وکیل مدافع جانی در شعبه ۳۰ دیوان عالی کشور به تائید رسید و نفس های «مسعود» به شماره افتاد.این پسر به زودی در زندان «عادل آباد» شیراز اعدام می شود اگر خانواده داغدار از خونخواهی نگذرد.