مسافرانى که به جزيره کيش سفر مى‌کنند، معمولاً مبالغ زيادى پول با خود مى‌آورند که حمل و نگهدارى آن دردسر ساز است. پول نقد ممکن است گم يا سرقت شود و بازيافت آن ممکن نباشد. منطقه آزاد کيش براى رفع اين مشکل، کارت اعتبارى خريد تدارک ديده است که مسافران مى‌توانند پس از ورود به جزيره خريدارى کنند. در اين صورت بهاى کالاهاى خريدارى شده و در بسيارى از فروشگاه‌ها مستقيماً از کارت اعتبارى آنها برداشت شده و نيازى به معاملات نقدى پيش نمى‌آيد.


مؤسسه‌اى که مسئوليت سيستم ?کيش کارت? را به عهده دارد، در حال حاضر از سه نوع کارت اعتبارى با ارزش يک، دو و پنج ميليون ريال به همين منظور استفاده به عمل مى‌آورد و مسافران مى‌توانند حسب مورد از آن براى پرداخت صورت‌حساب‌هاى هتل و يا خريد کالا استفاده کنند.


سازمان، دستگاه‌هاى مربوط به استفاده از کارت‌هاى اعتبارى را به رايگان در اختيار مؤسسات مختلف در جزيره قرار داده است تا اينکه استفاده از سيستم‌هاى غيرپولى در اين جزيره رشد کند. هزينه‌اى براى صدور کارت از خريداران گرفته نمى‌شود، اما اگر کارت معيوب يا گم بشود، بايد مبلغ ده هزار ريال براى جبران خسارت بپردازند. در صورتى که مسافر نتواند از همه اعتبار کارت خود در طول اقامت در جزيره استفاده کند، مى‌تواند بقيه اعتبار خود را نقداً دريافت کند. ضمناً از اعتبار باقى‌مانده مى‌توان در ساير سفرها نيز استفاده کرد.


طبق توافقاتى که اخيراً بين بانک صادرات ايران و سازمان منطقه آزاد کيش به عمل آمده است، قرار است با ادغام کيش کارت در ?کارت ايران? خدمات اعتبارى اين کارت در سطح کشور مورد بهره‌بردارى قرار گيرد. به اين ترتيب که مسافران مى‌توانند در هر يک از شعبه‌هاى مرکزى بانک صادرات ايران در سراسر کشور ?کارت ايران? را دريافت نموده و در کيش از تسهيلات آن استفاده نمايند.


مبالغ باقى‌مانده کارت ايران نيز در کليه شعبه‌هاى مرکزى بانک صادرات ايران بدون هيچ‌گونه هزينه‌اى به صاحبان آن مسترد مى‌گردد.


مسافران علاوه بر امکانات فوق مى‌توانند از خدمات سيستم بانکى نيز براى حمل پول استفاده کنند. آنها مى‌توانند پول خود را به يکى از نمايندگى‌هاى بانک‌هاى کشور در جزيره حواله داده، يا چک بانکى خريدارى کنند. استفاده از حساب‌هاى قرض‌الحسنه در گردش نيز راه ديگرى است که مى‌توان مسافران را از مخاطرات حمل حجم بزرگى از پول بى‌نياز کند.