گلدسته‌هاى رفيع مسجد خاتم‌الانبياء و مشرف بودن آن به ساحل دريا، اين مسجد را در شمار شکوهمندترين بناهاى مذهبى کيش قرار مى‌دهد. اين مسجد در محله سفين قرار دارد و داراى يک کتابخانه فعال مى‌باشد. نماز جمعه کيش در اين محل برگزار مى‌شود.


يک مسجد ديگر کيش که نام مقدس مولاى متقيان برروى آن نهاده شده است مسجد اميرالمؤنين است که يکى از بناهاى قديمى کيش به حساب مى‌آيد و در اوايل دهه ۱۳۷۰ با همکارى سازمان ميراث فرهنگى کشور به نحو بازسازى و مرمت شده است.


منطقه پيرامون مسجد، در گذشته سکونت‌گاه اصلى بوميان بوده و محله ماشه نام داشت. اين محله طى عمليات ساختمانى دهه پنجاه تخريب شد و اهالى آن به محله سفين مکان کردند. مسجد اميرالمؤمنين پشت ساختمان ادارى سازمان منطقه آزاد قرار دارد.


يکى ديگر از مساجد قديم و با شکوه کيش که اخيراً به‌طور کامل بازسازى و مرمت شده مسجد جامع نور است که معمارى آن ترکيبى است از هنرهاى ايرانى - اسلامي، اين مسجد در محله سفين واقع شده و عبادتگاه اصلى هموطنان اهل سنت است.


علاوه بر اين ۳ مسجد ديگر (مسجد جامع غربي، مسجد شرقي، مسجد على بن ابيطالب) در کيش وجود دارد و چند مسجد ديگر در دست احداث مى‌باشد.