منطقه آزاد کيش به دليل رشد روزافزون تعداد مسافران و وجود تقاضاى محلي، از نظر تأسيسات پذيرائى در سال‌هاى اخير رشد بسيار ملموسى را تجربه کرده است. اکنون علاوه بر هتل‌ها و اقامتگاه‌ها، ده‌ها مجتمع خدمت‌رسانى در اين زمينه آغاز به فعاليت کرده است که انواع متنوعى از غذاها به‌ويژه ماکولات دريائى را در اختيار مراجعان قرار مى‌دهند.


رستوران‌هاى منطقه که بيشتر از سوى بخش خصوصى احداث شده است، از کيفيت بالائى برخوردار هستند و سازمان‌هاى محلى به خوبى بر وضعيت فعاليت آنها نظارت مى‌کنند. مسافران مى‌توانند برحسب سليقه خود و با کمال اطمينان از امکانات هر يک از رستوران‌ها و امکانات پذيرائى جزيره، بهره‌مند شوند. پذيرائى با محصولات دريائى که به دليل تنوع صيد در آب‌هاى اطراف جزيره، تهيه مواد اوليه آن در مقايسه با ساير مواد، آسان‌تر است. در بيشتر رستوران‌ها انتخاب اول مسافران است. اگر شما هم طالب غذاهاى دريائى هستيد بى‌شک بهترين آن را در رستوران‌هاى متعدد جزيره خواهيد يافت.رستوران‌هاى جزيره در مقايسه با داخل کشور مدت زمان بيشتر در روز سرگرم پذيرائى هستند و تا پاسى بعد از نيمه شب نيز که هوا دلچسب‌تر مى‌شود، با مهربانى ميهمانان را مى‌پذيرند.


برخى از رستوران‌ها الگوى سنتى و محلى را براى تزئين و دکوراسيون خود مورد توجه قرار داده‌اند و گروهى ديگر بسيار مدرن و امروزى هستند. کيفيت پذيرائى نيز در حدى است که در کمتر شهرى در داخل کشور نظير آن مشاهده مى‌شود.


رستوران‌هائى نيز وجود دارد که با اغذيه سريع به مسافران خدمت مى‌دهند. کيفيت اين رستوران‌ها نيز در حد بالائى قرار دارد. محيط پذيرائى کاملاً دلچسب بوده و در برخى از آنها از گروه‌هاى هنرى براى اجراء برنامه‌هاى موسيقى بهره گرفته شده است که فرصت مناسبى است براى تمدد اعصاب و استراحت.


از نظر هزينه‌هاى پذيرائي، به دليل گران‌تر تمام شدن هزينه‌هاى تهيه و پردازش مواد غذائي، نرخ‌هاى رستوران‌ها تا حدى بالاتر از ديگر نقاط کشور است. اما مسافران مى‌توانند مطابق امکانات مالى خود موقعيت‌هاى مناسبى را انتخاب کنند.