ـ مواد لازم:

زرده تخم مرغ: ۲ عدد

شیر هموژنیزه: ۱ فنجان

روغن: ۳ قاشق سوپخوری

آرد سفید: ۱۷۵ گرم

بکین پودر: ۰.۵ قاشق مربا خوری

آب: ۱.۵ فنجان

شکر: ۵۰۰ گرم

گلاب: ۰.۵ فنجان


ـ طرز تهیه:

شیر، بکینگ پودر و روغن و زرده تخم مرغ را مخلوط می‌کنیم و کم کم آرد می‌ریزیم و مرتب به‌هم می‌زنیم تا مایه خمیر شده به‌ دست نچسبد و زیاد هم سفت نشود، بعد خمیر را خوب مالش می‌دهیم و می‌گذاریم دو سه ساعت در کیسه نایلون بماند‌.


بعد مایه را خمیر کرده لواش را نازک مثل لواش باقلوا باز می‌کنیم، آردهای زیادی روی لواش را پاک می‌کنیم در صورتی‌که بخواهیم گوش فیل پف بکند لواش‌ها را دو لا می‌کنیم و در غیر این‌صورت لواش‌ها را یک لا با دهانه استکان یا لوان گرد گرد می‌بریم و در صورتی‌که لواش را دو لا کرده باشیم اول آنها را به طریق فوق می‌بریم و با دست کمی اطراف آنها را فشار می‌دهیم تا اطراف دو قطعه لواش به‌هم بچسبد و یک طرف دایره لواش‌ها را با دست کمی جمع می‌کنیم به طوریکه چین خوردگی پیدا کند سپس روغن فراوانی را داغ می‌کنیم بعد نان‌های آماده شده را در روغن می‌اندازیم و حرارت را ملایم می‌کنیم. یک طرف نان‌ها که کمی برشته شد آن را بر می‌گردانیم تا طرف دیگر نیز برشته شود بعد نان‌های آماده شده را داخل صافی می‌چنیم تا روغن زیادی آن گرفته شود، وقتی نان‌ها کاملاً سرد شدند دو طرف آنها را خاکه قندی که با کمی هل کوبیده مخلوط کرده‌ایم می‌پاشیم و در ظرف می‌چنیم کمی هم پسته چرخ کرده روی آن می‌دهیم.


شکر را با یک و نیم فنجان آب مخلوط می‌کنیم و روی آتش می‌گذاریم تا جوش بیاید و کمی غلیظ شود گلاب را می‌ریزیم چند جوش که زد شربت را از صافی رد می‌کنیم‌، در صورتی‌که گوش فیل مدتی ماند و خشک شد کمی شربت رقیق و گرم روی گوش فیل می‌دهیم. در صورتی‌که گوش فیل را در سینی تهیه کردیم باید لواش را بزرگ به اندازه سینی باز کرده و به طریق فوق عمل نمود.