ـ مواد لازم:

خمیر پیتزا: ۵۰۰ گرم

کالباس: ۲۵۰ گرم

ماهی: ۲۵۰ گرم

پیاز داغ عسلی: ۳ قاشق سوپخوری

پنیر پیتزا: ۲۰۰ گرم

گوجه فرنگی: ۵۰۰ گرم

نمک: قدری


ـ طرز تهیه:

ابتدا خمیر پیتزا را به این روش درست می‌کنیم: آرد و بکینگ پودر و نمک را با هم الک می‌کنیم. روغن و شیر را در یک فنجان اندازه گیری می‌ریزیم، ابتدا روغن را ریخته و سپس شیر را رویش می‌ریزیم ولی به‌هم نمی‌زنیم. شیر و روغن را یک‌مرتبه در مواد خشک می‌ریزیم و چند مرتبه با قاشق به هم می‌زنیم تا حالت چسبندگی پیدا کند سپس خمیر را از کاسه بیرون می‌آوریم و روی کاغذ روغنی قرار می‌دهیم و به مدت ۱۰ دقیقه خمیر را ورز می‌دهیم.


قالبی که مخصوص پیتزا می‌باشد و چرب نشده است حاضر می‌کنیم. ابتدا خمیر را روی کاغذ به اندازه قالب با وردنه باز کرده سپس در قالب قرار داده اطراف آن را با چنگال فشار می‌دهیم که خوب جاگیر شود و هم به شکل قشنگی درآید با نوک چنگال وسط خمیر را چند سوراخ می‌کنیم. خمیر آماده است.


سپس ظرف آلومینیوم گرد مناسبی را که باید کم عمق باشد چرب می‌کنیم و خمیر پیتزا را به قطر نیم سانتی‌متر و به شکل ظرف به اندازه‌ای که ته و دیواره ظرف را بپوشاند باز می‌نمائیم و خمیر را داخل ظرف می‌اندازیم.


روی گوجه فرنگی‌ها کمی آب جوش می‌ریزیم و پوست گوجه فرنگی را می‌کنیم و تخم آن را می‌گیریم، بعد گوشت گوجه فرنگی را خرد می‌کنیم. ماهی یا ژامبون اسلامی را با پیاز سرخ شده و کمی نمک مخلوط می‌نمائیم و آن را داخل خمیر می‌ریزیم، بعد گوجه فرنگی با سس مخصوص روی آن می‌ریزیم و پنیر را روی گوجه فرنگی رنده می‌کنیم و کمی جعفری خرد شده روی آن می‌پاشیم.


فر را با حرارت ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم می‌کنیم و ظرف پیتزا را کف فر به مدت بیست دقیقه قرار می‌دهیم، بعد ظرف را روی آخرین پنجره فر به‌طرف بالا می‌گذاریم تا در حدود یک ربع تا بیست دقیقه بماند و روی آن کمی طلائی شود. پیتزا را با همان ظرف سر میز می‌بریم.