آفتاب

اخراج گلر مطرح از جام جهانی!خبرورزشی نوشت: آندره اونانا، دروازه‌بان تیم ملی کامرون، دیگر در جام جهانی ۲۰۲۲ در دروازه این تیم به میدان نخواهد رفت.

تیم ملی کامرون از دقایقی قبل در دومین دیدارش در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف تیم ملی صربستان رفت.

این تیم در حالی در این دیدار به میدان رفته است که خبری از حضور اونانا در دروازه آنها نیست و به جای او دویس اپاسی در دروازه این تیم قرار گرفته است.

اما نکته عجیب اینجاست که اونانا حتی در بین بازیکنان نیمکت نشین کامرون نیز قرار ندارد و به صورت کلی از فهرست این تیم برای این بازی خط خورده است تا توجه بسیاری از رسانه‌ها و فوتبال‌دوستان به این موضوع جلب شود.

در ابتدا اعلام شد که بحث کنار گذاشتن این بازیکن کاملا انضباطی بوده است و مسائلی که در اردو پیش آمده باعث شده که کادر فنی کامرون تصمیم به خطر زدن این بازیکن از فهرست تیم برای این بازی بگیرد.

اما روزنامه اسپانیایی مارکا اعلام کرده که این خبر کاملا اشتباه است و دلیل خط خوردن اونانا از فهرست تیمش ورزشی است.

کادر فنی کامرون معتقد است که دروازه‌بان اینتر بیش از حد در بازی با توپ ریسک می‌کند و همچنین از خروج او از دروازه نیز رضایت ندارند. آنها ترجیح می‌دهند از بازیکنی در دروازه استفاده کنند که بازی مستقیم را در دستور کارش قرار دهد و در واقع سنتی‌تر باشد.

اخبار منتشر شده از تمرینات کامرون نشان می‌دهد که درگیری بین سرمربی این تیم و اونانا در روز شنبه رخ داده که باعث شده او بارها سر این دروازه‌بان فریاد بزند و پس از این تمرین در جلسه برگزار شده، این بازیکن اعلام کرده که حاضر نیست سبک فوتبالش را تغییر دهد و در نهایت تصمیم کادر فنی کامرون این بوده که او را از فهرست این تیم در ادامه جام جهانی خط بزند.

بسیاری انتظار داشتند که ساموئل اتوئو که رابطه بسیار نزدیکی هم با اونانا دارد در این باره دخالت کند اما رییس فدراسیون فوتبال کامرون تصمیم گرفت از موضع سرمربی این تیم در این مسئله حمایت کند.
وبگردی