آفتاب

بلیط چارتری و لحظه آخری چه مزیت هایی دارند؟شاید بخواهید بدانید بلیط چارتری و لحظه آخری چه مزیت هایی دارند؟ در ادامه این متن با ما همراه باشید تا با هم به بررسی مزیت‌های این دو نوع بلیط بپردازیم.

در دنیای گردشگری، بلیط‌های چارتر و لحظه آخری به ارزانترین بلیط هواپیما معروف هستند. بسیاری از مسافران که اهل ریسک و زندگی در لحظه هستند، منتظر بلیط لحظه آخری می‌مانند تا بتوانند سفری کم‌هزینه داشته باشند. مسافرانی که کمی محتاط‌تر هستند نیز به دنبال بلیط چارتر برای سفر خود هستند. حال شاید بخواهید بدانید بلیط چارتری و لحظه آخری چه مزیت هایی دارند؟ در ادامه این متن با ما همراه باشید تا با هم به بررسی مزیت‌های این دو نوع بلیط بپردازیم.

کمی بیشتر با بلیط چارتر آشنا شویم

بلیط هواپیما چارتر، نام آشناییست. این بلیط اغلب قیمت پایینی دارد و اولین نکته‌ای که درباره بلیط هواپیمای چارتر وجود دارد این است که دائما تغییر قیمت دارد. این بلیط در اکثر مواقع، نسبت به بلیط هواپیما سیستمی بسیار ارزان‌تر است. در واقع بعضی از آژانس‌های مسافرتی تمام صندلی‌های یک هواپیما یا بخشی از آن را برای مدتی معلوم پیش خرید می‌کنند و به این ترتیب، قیمت بلیط هواپیما را خودشان تعیین خواهند کرد. حال شاید از خودتان بپرسید که این تغییر قیمت دقیقا به چه چیزی بستگی دارد؟ تغییر قیمت بلیط هواپیما چارتر به میزان تقاضای مسافران وابسته است.
در زمانی که میزان تقاضا بالا باشد مانند عیدها یا ایام نوروز، قیمت این بلیط‌ها بالا می‌رود. هر زمان هم که تقاضا کم‌تر باشد مانند فصل‌های کم گردشگر، قیمت این بلیطهای هواپیما پایین‌تر می‌آید. علاوه بر این، هر چه به زمان پرواز نزدیکتر بشوید، قیمت این بلیط‌ها با توجه به تعداد آن‌ها کمتر و یا بیشتر می‌شوند. بزرگترین عیب این نوع بلیط هواپیما، این است که نمی‌توانید آن را لغو کنید یا پس بدهید و در ضمن قیمت بلیط هواپیما برای همه‌ی افراد با هر سن و سالی یکسان است و مانند بلیط سیستمی نیست. بنابراین باید شرایط سفر خود را بسنجید. شما می توانید بلیط چارتر سفرمارکت را از سایت یا اپلیکیشن سفرمارکت بخرید.

آیا بلیط لحظه آخری نوعی بلیط چارتر است؟


به صورت کلی بلیط‌های هواپیما به دو دسته چارتر و سیستمی تقسیم می‌شوند. بلیط هواپیما سیستمی به بلیط‌های هواپیمایی گفته می‌شود که چه آن‌ها را از آژانس‌های مسافرتی بخرید و چه مستقیما از خود شرکت‌های هواپیمایی، هیچ تفاوتی ندارد. دلیل آن این است که قیمت آن‌ها یکی است. قیمت این بلیط‌ها بر اساس مصوبه شرکت‌ هواپیمایی تعیین می‌شوند. مزایای بلیط هواپیمای سیستمی این است که اولا قابل استرداد است. یعنی اگر به هر دلیلی شما بلیط را خریداری کنید و قبل از پرواز منصرف شوید، مقداری از پول شما به عنوان جریمه برداشته شده و باقی پولتان به شما بازگردانده می‌شود.

 نکته دیگر در مورد این نوع بلیط، تفاوت قیمت بلیط هواپیما برای افراد بزرگسال و کوچک و افراد با سن‌های مختلف است. مثلا بلیط هواپیما افراد کم سن و سال نسبت به افراد بزرگسال هزینه‌ی پایین‌تری دارد. بنابراین اگر دارید با خانواده‌ای که در آن افراد با سن‌های مختلف وجود دارند، سفر می‌کنید بهتر است بلیط سیستمی بخرید. برای خرید بلیط هواپیما می‌توانید به سفرمارکت مراجعه کنید.
حال، دیدیم که بلیط هواپیما چارتر همان بلیط سیستمی است که توسط آژانس‌ها در مقیاس بالا خریداری می‌شود. آیا بلیط لحظه آخری نیز نوعی بلیط چارتر است؟ بله. زمانی که به سفر نزدیک شویم و صندلی‌های هواپیما خالی مانده باشد، چارترکننده برای جلوگیری از ضرر، تخفیف زیادی بر روی بلیط‌ها اعمال می‌کند. اینگونه بلیط‌ها به دلیل این که در روزهای آخر قبل از پرواز شامل تخفیف می‌شوند و زمان زیادی برای برنامه‌ریزی به مسافر نمی‌دهند، به بلیط لحظه آخری معروف هستند و قیمت بسیار پایینی دارند.

مزایای بلیط‌های چارتر و لحظه آخری چیست؟

بیشتر اوقات بلیط چارتر و لحظه آخری را با قیمت‌هایی کم‌تر از قیمت بلیط‌های سیستمی پیدا خواهید کرد. مثلا شما برای تهیه بلیط اگر بلیط چارتری مناسبی پیدا کنید احتمالا قیمتی کم‌تر از حالت عادی دارد. نکته جالب دیگر در مورد بلیط‌های چارتری این است که بعد از خرید، شما تفاوتی با دیگر افرادی که بلیط آن ‌پرواز را به ‌شکل سیستمی دریافت کرده‌اند ندارید. البته خرید بلیط‌های چارتری همیشه بهترین گزینه نیست! دیدیم که در شرایط خاصی بهتر است به سراغ بلیط سیستمی بروید.
همان‌طور که گفته شد، معمولا بلیط‌های چارتری و لحظه آخری قیمت پایین‌تری دارند. این ‌مزیت باعث شده است که افراد بیشتری به سراغ آن‌ها بروند. اگر به دنبال خرید تورهای مسافرتی یا مقاصد داخلی و خارجی دیگری هستید بد نیست که درباره این نوع بلیط‌ها اطلاعات بیشتری داشته باشید. نگران این ‌که ممکن با خرید بلیط‌های چارتری، خدمات کم‌تری دریافت کنید نباشید. پس از خرید فرقی میان مسافران وجود ندارد و شما همان خدمات و امکاناتی را دریافت خواهید کرد که افراد با بلیط‌های سیستمی دریافت می‌کنند.
قیمت بلیط‌های چارتر را خود آژانس مسافرتی تعیین می‌کند و بسته به شرایط مختلف می‌تواند تفاوت داشته باشد. در نظر داشته باشید که ذکر کردیم در برخی روز‌ها تعداد مسافران بیشتر است و همه وسایل نقلیه با سرعت بیشتری پر می‌شوند. در روز‌های پیک سفر یا برخی روز‌های خاص برای مقاصدی مختلف تعداد مسافران بیشتر است و متقاضیان خرید بلیط افزایش پیدا می‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود که قیمت بلیط هواپیما چارتر افزایش داشته باشد. اگر قصد سفر در چنین روز‌هایی را دارید بهتر است از روز‌ها قبل اقدام به تهیه بلیط هواپیما کنید. قیمت بلیط چارتری در این‌ روز‌ها ممکن است حتی از قیمت بلیط سیستمی نیز گران‌تر باشد و شانس پیدا کردن آن نیز نسبت به روز‌های عادی کم‌تر است! اما در شرایط عادی که فصل اوج سفر نیست، می‌توانید به سادگی بلیط چارتر خریداری کنید و با بودجه پایینی سفر کنید. در فصول کم‌گردشگر، پیشنهادهای بلیط لحظه آخری نیز افزایش پیدا می‌کند.

همچنین با بلیط لحظه آخری نیز به پیشنهادات لحظه آخری سفر اجازه می‌دهید که برای شما تصمیم بگیرند. بسیاری از مسافران هیجان چنین سفری را دوست دارند. در واقع حداقل می‌شود گفت که سفر شما یک ماجراجویی خواهد بود. چرا که نمی‌دانید قرار است برای چند روز به شیراز بروید یا در سواحل شمال استراحت کنید یا حتی به ترکیه سفر کنید. با بلیط لحظه آخری باید یک ذهن باز در مورد مقصد خود داشته باشید. این بلیط ممکن است شانس جالبی برای کشف یک کشور، منطقه یا هتل عالی در جایی باشد که قبلاً هرگز به بازدید یا رزرو تور آن فکر نکرده‌اید!مزایای خرید بلیط چارتر و لحظه آخری از سفرمارکت چیست؟

امروزه هر یک از سایت‌ها و آژانس‌های حاضر در بازار فروش بليط هواپيما، نرخ‌گذاری‌های مختلفی دارند. این تفاوت قیمت بلیط هواپیما یک صندلی خاص از یک پرواز معیت، برای بسیاری از مسافران سوال بزرگی است. سایت‌های فروش بلیت زیادی وجود دارند که جستجو میان آن‌ها زمانبر، دشوار و خسته‌کننده است. اما اینجاست که سفرمارکت وارد می‌شود! در سفرمارکت سایت‌های فروشنده، قیمت بلیت هواپیما را به صورت مقایسه‌ای و رقابتی لیست می‌کنند. در نتیجه مخاطب می‌تواند تمامخدمات با قیمت‌های مختلف را با هم مقایسه کند و گزینه مناسب با بهترین قیمت را در نهایت انتخاب و خریداری کند.
در سفرمارکت با جست‌وجوی آسان سفرتان (مبدا، مقصد و تاریخ)، نه تنها تمام پروازهای موجود در بازار سفر را خواهید دید، بلکه با کلیک روی دکمه خرید از بین چند وبسایت، می‌توانید قیمت سایت‌هایی که آن پرواز را عرضه می‌کنند یکجا ببینید و خریدتان را انجام بدهید. در تقویم قیمتی سفرمارکت، ارزانترین بلیط هواپیما مسیر انتخابی شما نمایش داده می‌شود. همچنین به دلیل این که سفرمارکت محدود به یک یا چند آژانس خاص نیست، پروازهای ایرلاین‌ها و شرکت‌های هواپیمایی متنوع و متعددی در مسیرهای داخلی و خارجی خود ارائه می‌دهد. این پوشش و گستردگی منحصر به فرد، به خاطر بازار بودن سفرمارکت و گسترده بودن عرضه‌کنندگانش است. هر کدام از آژانس‌های عرضه‌کننده خدمات سفر در سفرمارکت، خود خدمات پشتیبانی کاملی را به کاربران عرضه می‌کنند، اما سفرمارکت هم با تیم پشتیبانی خود، برای بهبود تجربه یک خرید عالی، خدمات پشتیبانی تلفنی و آنلاین به شما همراهان ارائه می‌کند.

وبگردی