آفتاب

چمن مصنوعی استخراگر سطح اطراف استخر شما سیمانی، بتنی و یا آجری است، مطمئن باشید که شما و خانواده تان در معرض ریسک و آسیب های جدی هستید. گفته می شود که با راه رفتن روی این سطوح که زیر تابش نور خورشید (مخصوصا در تابستان) داغ می شوند، ممکن است دچار سوختگی درجه دو شوید.

مانند بسیاری از مردم شما نیز به این دلیل از استخر استفاده می کنید تا در روزهایی که آب و هوا به شدت گرم و سوزان می شود، بتوانید خود را خنک کنید. بنابراین برای محافظت از خود هنگام بیرون آمدن و رفتن به داخل استخر،  باید به فکر یک راه حل امن و کاربردی باشید: چمن مصنوعی استخر.

چمن مصنوعی از کجا تهیه کنم؟

بیگو کالا به عنوان مجهزترین و بروزترین مرکز و فروشگاه اینترنتی چمن مصنوعی، انواع مختلفی از این محصول را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد که هر یک مناسب مکان هایی هم چون حیاط باغ، تراس و بالکن، دیوار، استخر و غیره می باشد.
تضمین کالا، اصالت در فروش و ارائه محصولات استاندارد، باکیفیت و قابل رقابت با نمونه های خارجی، همه و همه دست به دست هم می دهند تا بیگو کالا یک حامی مطمئن برای انتخاب و خرید شما محسوب شود.

اما چرا باید از چمن مصنوعی استخر استفاده کنم؟

 


چمن مصنوعی بیش از هر چیزی ما را به یاد انواع چمن ها و علف های طبیعی می اندازد. شاید بسیاری از از افراد به شک بیفتند که "تا وقتی چمن واقعی وجود دارد، چرا باید سراغ نوع مصنوعی آن بروم؟"
اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید، با ما در ادامه همراه باشید تا دلایل منطقی و قانع کننده ای را خدمت تان ارائه کنیم.

1.کاهش اتفاقات ناگوار ناشی از لیز خوردن

A.نه تنها سطوح سنگی و سیمانی اطراف استخر به شدت داغ می شود و موجب سوختگی های درجه دو می گردد، بلکه زمانی که با آب استخر مرطوب شود، می تواند سطح بسیار لغزنده و خطرناکی را ایجاد کند.
شما باید درباره خطرهای دویدن دور استخر مخصوصا روی چنین سطوحی به کودکان خود هشدار دهید. در هر صورت در لحظات شوق و شور هیجان بازی و سرگرمی، ممکن است این خطر را فراموش کنند. اما در هر صورت، اگر آن ها لیز بخورند و بیفتند، احتمال آسیب و جراحت های جدی بسیار زیاد است.
در واقع حتما نباید اطراف استخر بدوید تا لیز بخورید، حتی گاهی راه رفتن ساده نیز این اتفاق را رقم می زند.

راه حل چیست؟

اگر می خواهید امنیت اعضای خانواده و دوستان تان را حفظ کنید، چمن مصنوعی استخر می تواند همان گزینه مطمئن و کاربردی باشد.
درست است که چمن مصنوعی نیز خیس و مرطوب می شود، اما به اندازه سطوح سیمانی و سنگی لیز و خطرناک نیست. زمانی که شما و فرزندان تان آنقدر غرق شادی و لذت می شوید که این خطر را فراموش می کنید، چمن مصنوعی از شما محافظت می کند.
به علاوه الیاف چمن مصنوعی  استخر می تواند بسیار نرم و لطیف باشد و زیر پاها حتی از چمن طبیعی لذت بخش تر احساس گردد. حتی اگر کسی هم لیز بخورد و یا بیفتد، آسیب وارده قابل مقایسه با انواع سطوح سنگی و سیمانی نخواهد بود.

B. زمانی که بدانید سطوح سنگی و سیمانی اطراف استخر شما داغ است، به احتمالی زیاد از کفش و دمپایی استفاده می کنید تا از پاهای خود محافظت نمایید. اما وجود این همه کفش و دمپایی در این بخش می تواند منجر به اتفاقات ناگوارتری شود.
کفش ها خیس و مرطوب، بسیار لیز و لغزنده هستند، هم چنین آن ها می توانند تمام بخش های حیاط و داخل خانه را کثیف کنند و افتضاح به بار بیاورند.

راه حل چیست؟

چمن مصنوعی استخر می تواند راه حل ایمن تری به شمار بیاید. استفاده از این محصول در اطراف استخر می تواند ریسک لیز و سکندری خوردن ها را کاهش دهد، از این رو شما و خانواده تان می توانید فقط روی خوش گذراندن و لذت بردن از کنار همدیگر تمرکز کنید و بس.
هم چنین به دلیل خاصیت زهکشی که چمن مصنوعی دارد، سریعا خشک احساس می شود و از این رو هیچ آبگرفتگی و کثیفی به وجود نمی آید.2. اطراف استخر تمیز و مرتب باقی می ماند

A.از جایی که سطوح سنگی و سیمانی به شدت داغ می شود، شما و فرزندان تان به سرعت دوست دارید که خود را به چمن های خنک آن طرف استخر برسانید. این امر شاید به خنک شدن شما کمک کند، اما فکر این را کرده اید که حجم آب بسیاری وارد بخش های خاکی چمن ها شده و موجب ایجاد گل و لای می شود؟

راه حل چیست؟

اگر می خواهید همه چیز مرتب و تمیز باشد استفاده از چمن مصنوعی استخر می تواند بهترین گزینه روی میز باشد.
این محصول از به وجود آمدن گل و لای جلوگیری می کند، مانع پخش شدن الیاف چمن در سراسر حیاط می شود و اجازه نمی دهد آب استخر به بخش های دیگر حیاط دسترسی پیدا کند. هم چنین دیگری خبری از کثیف شدن و بهم ریختگی تا داخل منزل نیز نخواهد بود.
اگر هم احساس کردید که روی چمن مصنوعی کثیف شده است، کافی است مقداری روی آن را آبپاشی کنید. همه این موارد موجب می شود تا به زحمت نیافتید و در زمان خود بسیار صرفه جویی کنید.

B.وجود چمن مصنوعی در اطراف استخر می تواند حشرات مختلفی را به خود جذب کند. وجود گل و لای و آبگرفتگی ها در اطراف استخر نیز این موضوع را تشدید می کند. هر چه حشرات اطراف استخر بیشتر باشند، احتمال این که وارد آب استخر شوند نیز زیاد است.

راه حل چیست؟

اگر نمی خواهید مدت زمان زیادی را به تمیز کردن آب استخر و خلاص شدن از شر لاشه های حشرات بگذارنید، پس چمن مصنوعی استخر می تواند راه حل مناسبی برای شما در نظر گرفته شود.

3. در برابر مواد شیمیایی مقاوم است

A. استخر داشتن به این معنا است که باید از مواد شیمیایی استفاده کنید تا آب آن را تمیز و پاکیزه نگاه دارید. اگر اطراف استخر خود چمن های طبیعی کاشته اید، مواد شیمیایی موجب از بین رفتن آن ها می شوند. به علاوه، اگر از کود شیمیایی، علف کش ها برای چمن طبیعی خود استفاده کنید، این مواد می توانند وارد آب استخر شوند.
اگر هم این اتفاق بیفتد، سیستم فیلتراسیون آب استخر به مشکل می خورد و یا این که آب استخر  دیگر برای استفاده شما و اعضای خانواده تان امن نمی باشد.

راه حل چیست؟

چمن مصنوعی می تواند در برابر انواع مختلفی از مواد شیمیایی مقاومت کند و شما نیازی ندارید از کودهای شیمیایی و علف کش ها استفاده کنید تا سلامت آن ها را حفظ کنید.
از این رو چمن مصنوعی استخر می تواند گزینه امن و بی خطری برای شما و خانواده تان و هم چنین برای محافظت از سیستم استخر در نظر گرفته شود.4. موجب بهبود خاصیت زهکشی می شود

A.بازی کردن بچه ها در استخر به معنی پاشیدن آب به اطراف می باشد. چه بخواهند داخل استخر توپ بازی کنند یا بخواهند با شما آب بازی کنند، فرقی ندارد، در هر صورت آب تمام سطح سیمانی و سنگی و یا چمن اطراف استخر شما را می گیرد.
چمن های طبیعی اطراف استخر نمی توانند به درستی این میزان از آب را تخلیه کنند که در نهایت منجر به آبگرفتگی و گل و لای می شود.
از طرف دیگر وجود آب زیاد روی سطوح سیمانی و سنگفرش نیز موجب آبگرفتگی می شود و خطر لیز خوردن را افزایش می دهد.

راه حل چیست؟

زمانی که چمن مصنوعی استخر را نصب می کنید، لازم نیست دیگر نگران پاشیدن آب به اطراف باشید.
چمن مصنوعی با قابلیت زهکشی فوق العاده قدرتمند طراحی می شود و و زودتر از آن  چه که فکرش را بکنید آب را از خود عبور داده و سریعا خشک احساس می شود.5. ظاهر زیبای استخر را چندین برابر می کند

A.نه تنها چمن مصنوعی موجب امنیت و سلامت اعضای خانواده می شود. بلکه جلوه بصری استخر و حیاط را بسیار دلپذیر و زیبا نمایان می کند.
چمن های مصنوعی که این روزها مشاهده می کنیم نسبت به انواع اولیه خود بسیار پیشرفت کرده اند. دیگر آن ظاهر پلاستیکی سبز رنگ مات خود را ندارند. چمن های مصنوعی مدرن و پیشرفته دقیقا از نمای ظاهری چمن های طبیعی تقلید می کنند که به سختی می توان تفاوت میان آن دو را تشخیص داد.

از طرف دیگر چمن مصنوعی نیاز به رسیدگی و نگهداری کمتری دارد و از این رو نیاز نیست برای امن و بی خطر بودن اطراف استخر خود، متحمل زحمت و سختی های زیادی شوید.
هم چنین فکر آبیاری چمن ها را از ذهن خود دور بیاندازید،  زیرا چمن مصنوعی در تمام طول سال سبز و باطراوت دیده می شود، بدون این که به قطره ای آب برای رشد و سلامت خود نیاز داشته باشد.

کلام آخر
زمانی که چمن مصنوعی استخر را نصب کردید، مطمئن باشید که حالا زمان بیشتری برای استراحت و تفریح و آب بازی و شنا همراه اعضای خانواده و دوستان تان در اختیار دارید. شما حتی می توانید بیشتر از قبل از روزهای تابستان نهایت لذت را ببرید.
اگر آماده اید از این محصول در اطراف استخر خود استفاده کنید، بهتر است نوعی که مناسب این مکان است را با مشورت و کمک تیم تخصصی و کادر مجرب فروشگاه مورد نظر خود تهیه کنید.
گزینه های بسیاری وجود دارند که می توانید از میان آن ها انتخاب کنید تا نمایی از طبیعت را در استخر و حیاط منزل خود به تصویر بکشید.