آفتاب

چاپ لیوان کاغذی در تبلیغات چقدر موثر است؟تبلیغات لیوان کاغذی در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغات فیزیکی و مجازی تاثیرگذاری زیادی دارد. درواقع شما با چاپ تبلیغات روی لیوان کاغذی، می‌توانید نام و برند تجاری خودتان را توسعه دهید.

امروزه چاپ لیوان کاغذی به عنوان یک ابزار تبلیغاتی می باشد. شما می‌توانید لوگوی شرکت و مجموعه خود را روی لیوان یک‌بار مصرف چاپ کنید تا بتوانید توجه مشتریان را بیش از پیش به خودتان جلب نمایید. تبلیغات لیوان کاغذی در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغات فیزیکی و مجازی تاثیرگذاری زیادی دارد. درواقع شما با چاپ تبلیغات روی لیوان کاغذی، می‌توانید نام و برند تجاری خودتان را توسعه دهید. چاپ لیوان کاغذی همچین این امکان را به شما می‌دهد که برند و شعار سازمانی که در نظر گرفته‌اید را توسعه بدهید. با چاپ لیوان کاغذی می‌توانید در یک محدوده فیزیکی گسترده، افراد را وادار کنید که به نام و برند تجاری شما توجه کنند.


 

لیوان کاغذی چیست؟

اکثر ما این روزها لیوان کاغذی را در همه جا می‌بینیم که همین موضوع حاکی از رضایت مصرف‌کنندگان از کیفیت و قیمت این محصولات یک‌بار مصرف است. در تولید این لیوان‌ها از کاغذ ویژه‌ای به نام کاغذ پلی‌اتیلن استفاده شده است. این کاغذ به خاطر کارایی و کاربرد زیادی که دارد، در بسته‌بندی مواد غذایی استفاده می‌شود. لیوان‌های کاغذی یک‌بار مصرف برای مصارف مختلف به خصوص استفاده از نوشیدنی‌های گرم کاربرد دارند. همچنین این ظروف برای سرو نوشیدنی سرد، سیب‌زمینی سرخ کرده، پاپ‌کرن، بستنی و غیره هم استفاده می‌شوند. این ظروف در مواجهه با نوشیدنی‌ها و مواد غذایی کاملا استریل شده و بهداشتی هستند و آلودگی وارد آن‌ها نمی‌شود.
لیوان کاغذی در حجم و اندازه‌های مختلفی تولید و راهی بازار می‌شود. این محصول به فراوانی در بازار وجود دارد همانطور که گفتیم از هر کدام از سایزهای این لیوان را برای یک کاربرد خاص استفاده می‌کنند. همچنین این لیوان‌ها در دو کتگوری لیوان‌های تک‌جداره و دوجداره و انواع ساده یا در دار هم تولید می‌شوند. همین تنوع در تولید لیوان‌های یک‌بار مصرف بستری فراهم می‌کند که بتوانید از این ظروف در همه جا استفاده کنید.

دلایل چاپ لیوان کاغذی

در اوایل قرن بیستم در بسیاری از مکانهای عمومی و پر رفت و آمد استفاده از لیوانهای شیشه ای مرسوم بود، ضمن اینکه استفاده از لیوان های شیشه ای باعث انتقال بیماری از شخصی به شخص دیگر می شد و بسیاری از افراد به دلیل استفاده از لیوان های مشترک دچار بیماری می شدند. در آن زمان پروفسور داویسون تحقیقاتی انجام داد که مشخص کرد استفاده از این لیوان های مشترک در مکان های عمومی باعث اثرات مرگباری شده است. سپس در سال ۱۹۰۸ شرکتی در آمریکا اقدام به تولید و چاپ لیوان های کاغذی کرد و برای تست این لیوان ها آنها را در قطارهای مسافربری قرار داد، ضمن اینکه هزینه این لیوان ها مقرون به صرفه نیز بود و مهمتر از آن اینکه این لیوان ها یکبار مصرف بودند و بعد از استفاده دور انداخته می شد، حضور این لیوان های یکبار مصرف کاغذی باعث شد که  دیگر از انتقال بیماری خبری نباشد و مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفت، همین مسئله باعث شد تا تولید کنندگان به تولید و چاپ لیوان کاغذی علاقه مند شوند.

چرا باید از لیوان‌های کاغذی یک‌بار مصرف استفاده کنیم؟

در صنعت فست‌فود، همه چیز باید در سریع‌ترین زمان ممکن آماده شود. در فست‌فودها بحث ظروف مورد نیاز اهمیت زیادی دارد. روزانه تعداد زیادی ظروف یک بار مصرف در فست ‌فودها استفاده می‌شوند که باید کیفیت و دوام کافی را داشته‌ باشند و برای سرو انواع نوشیدنی‌ها و مواد غذایی بتوان روی آن‌ها حساب کرد. استفاده از این ظروف بسیار ساده است و نیازی به شستن آن‌ها نیست. می‌توان بعد از مصرف آن‌ها را دور انداخت، از طرفی قبل از مصرف هم لازم نیست که لیوان‌ها تمیز شوند. همانطور که گفتیم، انواع ظروف یک بار مصرف کاغذی از جمله لیوان‌ها، تنوع خوبی داشته و می‌توانند برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.


 

یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتی

اگر شما در یک محیط شروع به تکثیر و توزیع بروشور تبلیغاتی کنید، ممکن است افرد بدون اینکه بروشور را مطالعه کنند، آن را به گوشه‌ای پرت کنند چرا که تبلیغات سنتی در دنیای تکنولوژی امروز، تاثیرگذاری کمتری دارد. درحالی که اگر می‌خواهید تبلیغات را به صورت آفلاین انجام دهید، شاید بهترین گزینه برای شما چاپ لیوان‌های کاغذی باشد. شما می‌توانید نوشیدنی‌های خوشمزه و جذابی را در قالب این لیوان‌های کاغذی توزیع کنید و اجازه دهید افراد بعد از استفاده از نوشیدنی، تبلیغات شما را هم مطالعه کنند. درواقع شما در یک فرصت ایده‌آل تبلیغات‌تان را به مشتری عرضه می‌کنید.
شرکت‌های استارتاپی عموما با کمبود بودجه مواجه هستند چرا که یک طرف نیروهایی که در آن شرکت فعالیت می‌کنند و از طرف دیگر بازاریابی و جذب مشتری نیازمند منابع و بودجه بسیار زیادی است. با این اوصاف بودجه محدودی برای تبلیغات باقی می‌ماند. چاپ تبلیغات روی لیوان‌های کاغذی هزینه بسیار کمی می‌طلبد و بازده خوبی هم دارد. این روش می‌تواند یک راهکار بسیار قوی و موثر برای خیلی از شرکت‌ها باشد. به خصوص اگر مشتریان شما داخل مجموعه پذیرایی می‌شوند، می‌توانید با این ترفند، برند و شعار تجاری خودتان را برای آن‌ها ماندگار کنید. از طرفی خیلی از شرکت‌ها می‌توانند با یک هزینه خیلی ناچیز تبلیغات تاثیرگذاری انجام دهند.
ما در طول شبانه روز بارها و بارها به یک نوشیدنی احتیاج پیدا می‌کنیم.  خیلی از افراد عادت دارند برای رفع خستگی و استراحت، چای یا قهوه مصرف کنند در این مواقع لیوان‌های کاغذی به کارتان می‌آیند. می‌توانید با همین لیوان‌ها افراد را به یک نوشیدنی مهمان کنید و اجازه دهید نام و برند مجموعه تجاری شما خودش را روی لیوان‌های کاغذی نشان بدهد.
مثلا تصور کنید اگر یک شرکت کمک آموزشی، در کنار مدرسه نوشیدنی‌هایی با لیوان‌های تبلیغاتی مجموعه خودش پخش کند، می‌تواند نام خود را در ذهن دانش‌آموزان ماندگار کند. کافی است در روز یک بار چایی با لیوان‌های تبلیغاتی پخش کند تا دانش‌آموزان نام برند مجموعه را به ذهن‌شان بسپارند.کیفیت و خلاقیت نقش به‌سزایی دارد

باید به یاد داشته‌باشید که چاپ تبلیغات روی لیوان‌های کاغذی بدون طراحی خلاقانه یا رنگ‌های با کیفیت، تاثیرگذاری لازم را نخواهد داشت. درواقع در حین اینکه تصمیم به چاپ تبلیغات روی لیوان‌های کاغذی می‌گیرید، باید سعی کنید مجموعه‌ای را انتخاب کنید که طراحی و نمونه‌ کارهای خوبی داشته و همچنین از رنگ‌ها و متریال خوبی هم استفاده کنند. قطعا چاپ نام برند شما با یک طراحی ضعیف یا رنگ‌هایی که به خوبی ماندگار و گویا نیستند، تنها صرف هزینه اضافی و بدون بازده است.

تنوع در تم‌ها و طراحی ها

شما می‌توانید به بهانه مناسبت‌های مختلف با تم‌های متنوع لیوان‌هایی با نام برند خودتان طراحی کرده و در اختیار مشتری قرار دهید تا احساس صمیمیت بیشتری بین شما و جامعه هدف‌تان ایجاد شود و بتوانید با طیف‌های مختلف افراد ارتباط برقرار کنید. برای مثال می‌توانید در روز دختر با تم صورتی سفارش چاپ تبلیغاتی بدهید و از طراح بخواهید که از رنگ‌های تناژ صورتی برای طراحی لیوان استفاده کند. یا در روز مرد از نمادها و رنگ‌های مربوط به آقایان روی لیوان‌ها استفاده کنید یا شعارهای بامزه و به یادماندنی روی لیوان چاپ کنید. کمی حس طنز و کمی خلاقیت نام شما را با یک خاطره خوب در ذهن مشتریان‌تان ماندگار می‌کند.
حالا که با کاربردهای چاپ تبلیغات روی لیوان‌های یک‌بار مصرف کاغذی آشنا شدید، به نظر شما این شیوه از تبلیغات به چه میزان و با چه تکراری باید انجام شود؟ نظرتان را در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. ما در سایت لیوان کاغذی ساحل جنوب منتظر ارسال نظرات شما هستیم.